Ankara Mayıs ayı ücretsiz etkinlikleri neler? Ankara Büyükşehir Belediyesi etkinlikleri

Ankara’da Mayıs ayı boyunca halk için düzenlenecek ücretsiz etkinliklerin yer ve tarihleri açıklandı. Özellikle Çankaya’da ay boyunca ücretsiz etkinlikler düzenlenecek. İşte Ankara’da Mayıs ayı ücretsiz etkinlikleri.

Mor ve Ötesi 19 Mayıs’ta Ankara’da

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne (ABB) bağlı olarak çalışmalarını sürdüren Çankaya Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için gerçekleşecek olan etkinlikler belli oldu. Çankaya Belediyesi, 19 Mayıs tarihinde Ankaralı gençlerle Mor ve Ötesi grubunu buluşturacak. Mor ve Ötesi 19 Mayıs’ta Anıtkabir’in yanında bulunan Anıtpark’ta gençler ile şarkılarını seslendirecek.

Ankara Mayıs ayı ücretsiz etkinlik takvimi

Çankaya Belediyesi, Çankaya’nın kültür merkezlerinde bu ay 10 sergi, 6 konser ve 25. Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali ile sanatseverleri buluşturacak. Her yıl Çankaya Belediyesi’nin desteği ile sinema tutkunlarına kapılarını açan ‘Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’ bu yıl 25’inci kez sinemaseverleri ağırlamaya hazırlanıyor. 26 Mayıs – 5 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin bu yılki teması “Herkes için Adil bir Dünya” olacak.

Engelliler Haftası’nda da çok sayıda etkinlik düzenlenecek

10-16 Mayıs Engelliler Haftası’na özel etkinlik hazırlayan Çankaya Belediyesi, 10 Mayıs haftası “Farklı Renkler Farklı Sesler” Korosu Konserini Çankaya’da Ankaralılarla buluşturacak. Şef Sait Aksu’nun yöneteceği “Işığımız Çankaya’yı Sarıyor” konseri, 10 Mayıs’ta Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenecek. ‘Fazlalıklar Sergisi’ ise Fikret Otyam Sanat Merkezi, yeni sezonda sanatçı Veli Aras Yalçınkaya’nın ‘Fazlalıklar’ sergisine ev sahipliği yapacak. Yalçınkaya’nın “Önemsiz görünen fazlalıklar” üzerine bir deney olarak nitelediği sergi, 13 Mayıs – 6 Temmuz tarihleri arasında sanatseverleri ağırlamaya devam edecek.

Ankara ücretsiz konserler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika