16 Yaşındaki Hasan Can Aşkın sosyal medya canlı yayında “dua edin Cennet’e gideyim” diyerek intihar etti

İstanbuL’un Sultanbeyli ilçesinde duyanların yüreğini titren bir olay yaşandı. 16 Yaşındaki Hasan Can Aşkın, sosyal medyadan canlı yaparak, intihar edeceğini belirttikten sonra “Allah’a kavuşmak istiyorum” sözleriyle ormanlık alanda kendini ağaca asarak intihar etti.

Kan donduran hadise İstanbul Sultanbeyli’deki Turgut Reis Mahallesi mevkiinde piknik için kullanılan ormanlık alanda meydana geldi. Saat akşam 6 civarında ormanlık alana gidip sosyal medyadan canlı yayın yapan 16 yaşındaki Hasan Can Aşkın, bunun bir şaka olmadığını ve intihar edeceğini söyledi.

Kendini asmak için ağaca ip hazırladı

Kendini asmak için hazırladığı ipi de canlı yayında gösteren 16 yaşındaki Hasan Can Aşkın, “Annem ve babamı çok seviyorum. Onlardan ayrılacağım için şu an üzülüyorum. Benim şu an intihar etmemdeki tek sebep Allah’ın yanına kavuşmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Kendini astı ve hayatına son verdi

Altını çizerek yayından sonra intihar etmek suretiyle hayata veda edeceğini söyleyen 16 yaşındaki Hasan Can Aşkın, hazırladığı ipe kendisini astı ve hayatına son verdi.

Olay yeri ekipleri didik didik inceledi

Sosyal medyada Hasan Can Aşkın’ın yayınını gören polis ekipleri videoda belirtilen yere geldiklerinde 16 yaşındaki gencin cesediyle karşılaştı. Olay yeri inceleme ekipleri bölgede uzun süre inceleme yaptı. Yapılan incelemenin ardından talihsiz gencin cenazesi morga kaldırıldı. Polis olayla ilgili çalışma başlattı.

“Konumu söylüyorum polisler cesedimi kolay bulsun”

16 yaşındaki Hasan Can Aşkın, sosyal medyada yaptığı canlı yayında “Selamlar arkadaşlar bu son videom, son günüm. Şaka değil bu video, gerçekten intihar ediyorum. Polislerin cesedimi daha kolay bulabilmesi için direkt konumu söyleyeyim. İstanbul Sultanbeyli ormanda şu an intihar ediyorum. Kesinlikle hiçbir aile baskısından intihar etmiyorum. Annem ve babamı çok seviyorum.”

“İntihar etmemde annem ve babamın hiçbir etkisi yok”

“Onlardan ayrılacağım için şu an üzülüyorum. Benim şu an intihar etmemdeki tek sebep Allah’ın yanına kavuşmak istiyorum. Küçüklüğümden beri kendimi bu dünyaya ait hissetmiyorum. Cennet ya da cehenneme gitmek istiyorum. Annem ve babamı çok seviyorum, intihar etmemde annem ve babamın hiçbir etkisi yok. Benim yüzümden onlara bir şey olursa ben cehennemde yanacağım.”

“Beni tanıyanlar kuran okusun Cemmet’e kolay gidiliyor”

“Beni seven tanıyan herkesten bir ayet bile olsa Kur’an okumasını istiyorum. Kur’an okuyanlar daha kolay cennete gidiyor” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika