Yerli Milli elektrikli tren Adapazarı – Gebze hattında çalışmaya başladı!

Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii AŞ (TÜRASAŞ) tarafından üretilen milli elektrikli tren seti, Adapazarı-Gebze güzergahında sefer yapmaya başladı. Daha hızlı ve konforlu yolculuk yapmayı mümkün kılan milli tren seti, günde 5 sefer yaparak 500 kilometre yol kat edecek. Yerli Milli elektrikli tren Adapazarı – Gebze hattında çalışmaya başladı!

3’lü, 4’lü, 5’li ve 6’lı araç opsiyonları

Orbit – Yolcuların ilgisini çeken milli tren seti, tasarımından üretimine kadar tamamen yerli ve milli imkanlar kullanılarak üretilmiş. 11 durakta hizmet verecek olan tren seti, 3’lü, 4’lü, 5’li ve 6’lı araç opsiyonlarına sahip ve 5’li araçta 324 yolcu kapasitesine sahip. Yolcuların rahatlığı gözetilerek tasarlanan tren setinde kafeterya bölümü, engelli yolcular için özel bölümler, bebek bakım odası ve Wi-Fi erişimi gibi hizmetler de sunuluyor.

Seferlerine başlayan milli tren seti

Seferlerine başlayan milli tren seti, sadece yolcular tarafından değil, öğrenciler ve iş adamları gibi toplumun farklı kesimleri tarafından da takdir ediliyor. Yolcuların heyecanını ve beğenisini kazanan tren hakkında görüşlerini paylaşan bir yolcu, “Kendi milli trenimize binebilmenin gururunu yaşıyoruz. Vatanımıza, milletimize hayırlı olsun” dedi.

Avrupa Birliği standartlarına uygun

Milli tren seti, TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğüne teslim edildiği 27 Nisan’dan bu yana testleri tamamlandıktan sonra seferlere başladı. Yerli imkanlarla tasarlanarak Avrupa Birliği standartlarına uygun şekilde üretilen milli tren setleri, Türkiye’nin raylı taşımacılık sektöründe öncü olmasını sağlama hedefi doğrultusunda önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.