Vuslat Doğan Sabancı en zengin Sabancı mı?

Vuslat Doğan Sabancı, Türk iş insanı ve Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık Anonim Şirketi’nin eski yönetim kurulu başkanıdır. Vuslat Doğan Sabancı en zengin Sabancı mı?

Buslat Doğan Sabancı ne iş yapıyor?

Orbit – Aynı zamanda Uluslararası Basın Enstitüsü’nde sekiz yıl boyunca yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır ve Enstitü’nün ömür boyu onursal üyesi unvanına sahiptir. Endeavor Yönetim Kurulu ve TÜSİAD üyesidir.

Vuslat Doğan Sabancı eğitimi ne?

Eğitimine gelince, Doğan Sabancı Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuş ve New York’taki Columbia Üniversitesi’nde Uluslararası Medya ve İletişim alanında yüksek lisans yapmıştır.

Vuslat Doğan Sabancı kariyeri

Kariyerine gelince, Doğan Sabancı bir yıl boyunca The New York Times gazetesinin yazı işleri müdürlüğü bölümünde çalışmıştır. Ardından, The Wall Street Journal gazetesinde Asya İş Dünyası Haberleri Kanalı ve gazetenin Latin Amerika Edisyonu’nun kurulması aşamasında görev almıştır.

Vuslat Doğan Sabancı hurriyet.com.tr

Hürriyet gazetesindeki çalışmalarına gelince, Vuslat Doğan Sabancı, 1996 yılında reklamdan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak Hürriyet Gazetesi’ne katılmıştır. 1999 yılında ise gazetenin Pazarlama Operasyon Grup Başkanlığı’na terfi etmiştir. 2004-2010 yılları arasında İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. Ayrıca, 2007 yılında Rusya, Ukrayna, Belarus, Kazakistan, Macaristan, Hırvatistan ve Slovenya’da faaliyet gösteren Trader Media East (TME) adlı online ve yazılı reklam şirketinin alımını gerçekleştirmiştir.

Vuslar Doğan Sabancı hurriyetemlak.com

Ayrıca, Vuslat Doğan Sabancı, Hurriyet.com.tr’nin kurucusudur. hurriyetemlak.com, hurriyetoto.com, yenibiris.com gibi online seri ilan siteleri, yakala.co gibi fırsat siteleri ve yenicarsim.com gibi e-ticaret sitelerini faaliyete geçirmiştir.Hürriyet Gazetesi’nin Demirören ailesine satılmasıyla birlikte, Vuslat Doğan Sabancı görevlerinden ayrılmıştır.

Vuslat Doğan Sabancı kimin kızı?

Vuslat Doğan Sabancı, Hürriyet gazetesinde insan hakları, özellikle cinsiyet eşitliği konularında çalışmalar yapmıştır. Ayrıca “Aile İçi Şiddete Son” adlı bir kampanya düzenlemiştir. 2011 Genel Seçimleri öncesinde Haklı Kadın Platformu’nu kurmuş ve Türkiye’de kadın konularında faaliyet gösteren tüm sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirerek meclise daha fazla kadının girmesi için çalışmalarda bulunmuştur. Doğan Sabancı ayrıca mikro kredi sağlama çalışmalarını kadınlara yönelik olarak yürütmektedir.

Vuslat Doğan Sabancı Ali Sabancı ne zaman evlendi?

Özel hayatına gelince, Vuslat Doğan Sabancı Ali İsmail Sabancı ile evlidir ve iki çocuk annesidir. İngilizce bilmektedir. Ayrıca, Vuslat Doğan Sabancı, heykel sanatıyla ilgili çalışmalarını vuslat.art adlı internet sitesi üzerinden yayınlamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.