Vedat Bilgin ne yapmaya çalışıyor? Seçim öncesi Asgari ücrete zam yok!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücretin artırılması konusunda, “Temmuz ayında yeniden değerlendireceğiz. O günün koşullarına bakacağız ama bugün öyle bir şey yok.”ifadesini kullandı. Vedat Bilgin ne yapmaya çalışıyor? Seçim öncesi Asgari ücrete zam yok!

Asgari ücrete Temmuz’a kadar zam yokmuş!

Orbit – Bilgin, AK Parti’nin TBMM’DEKİ Meclis Grup toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Aralık ayında asgari ücrete ara zam yapılıp yapılmayacağı konusunda Bilgin, “Öyle bir şey yok. Hiçbir yerde söylemedim. Bildiğiniz gibi asgari ücret 8 bin 500 lira olarak açıklandı. Enflasyon düşüyor. Temmuz ayındaki bu eğilim, düşüş devam ederse yeniden yapılanma veya asgari ücret yapılmasına gerek olmayacağını gösteriyor. Temmuz ayında yeniden değerlendireceğiz. O günün koşullarına bakacağız ama bugün öyle bir şey yok.“Dedi.

Vedat Bilgin: Temmuz ayına zam yok!

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti genel merkezinde görüştünüz. Aralık. Emekliler için bir düzenleme olacak mı?”bilim adamının sorusu üzerine,” az önce yaptık… Bu, Türkiye tarihinde ilk defa oluyor. Geçmişe doğru şekilde bakın. Türkiye’de ilk kez en düşük emekli maaşını 7 bin 500 liraya çıkarıyoruz. Bu tarihimizde ilk defa yapılan çok ciddi bir düzenlemedir. 10 milyon emeklimiz bundan faydalanacak. Onun için henüz yeni bir şey yok.”karşılığını verdi.

Bilgin, 7 bin 500 liranın üzerinde maaş alan emeklilere kademeli zam yapılıp yapılmayacağı sorusuna, “Şu anda gündemimizde böyle bir şey yok.”diye yanıtladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.