hava 21° Orta
DOLAR 20,8085 % % 0.09
EURO 22,5857 % % 1.21
GRAM ALTIN 1.322,67 % % 0,78
ÇEYREK A. 2.162,56 % % 0,78
BITCOIN 26.960,19 % -0.226
SON DAKİKA
Google News

Site içerikleri özgün olmalı mı? Site içerikleri nasıl özgünleştirilir? İşte en kolay ve hızlı yöntem!

Son Güncelleme :

23 Mart 2023 - 11:50

Site içerikleri özgün olmalı mı? Site içerikleri nasıl özgünleştirilir? İşte en kolay ve hızlı yöntem!

İntihali Kontrol Et. Bazı insanlar İntihal dedektörünü kullanmanın bir tür hile olduğunu düşünse de, kopyalayıcı metnin siz yazarken kağıda giden yolu bulma şansı vardır. Site içerikleri özgün olmalı mı? Site içerikleri nasıl özgünleştirilir? İşte en kolay ve hızlı yöntem!

blog gönderileri ve bilimsel makaleler yazmak

Bu özellikle grup projelerinde ve blog gönderileri ve bilimsel makaleler yazmak da dahil olmak üzere diğer yazı biçimlerinde geçerlidir.

İntihal, çalışmanızın askıya alınmasına, alıntılanmasına ve aldatılmasına veya yok edilmesine neden olabilir. Blog Yazmada ve diğer Serbest Çalışma biçimlerinde İntihal, para cezasına çarptırılabilir veya diğer yasal işlem biçimlerine yol açabilir. Bunu akılda tutarak, intihalin hangi yüzdesinin kabul edilebilir olduğunu sormaya başlayabilirsiniz. Çoğu sınıf çalışmasında eğitmenler, araştırmayı yaparken yanlışlıkla kopyalayabileceğinizi anlar. Bu nedenle intihalin% 15’i kabul edilebilir.

Gazeteciler, pazarlamacılar, blog yazarları ve diğer internet girişimcileri için% 15’lik intihal, yinelenen metinlerin yüksek bir yüzdesi olarak kabul edilebilir ve çeşitli yasal işlemlere yol açabilir. Bu, İntihalin ciddi bir suç olarak görüldüğünün açık bir göstergesidir. Akademisyenlerde, projenize ve çalışmalarınıza mal olabilecek bir sahtekarlık biçimi olarak kabul edilir. Gazetecilik, bloglama ve internet pazarlamasında İntihal ciddi bir etik ihlali olarak kabul edilir. İntihali kontrol edin ve yinelenen içeriğin olduğundan emin olun

İntihal edersen ne olur?

İntihal yaparsanız, intihal türüne bağlı olarak olabilecek birkaç şey vardır. En yaygın tam intihal türü, bir araştırmacı başka bir kişi tarafından yapılan çalışmanın tamamını alıp kendi özgün çalışması olarak sunduğunda ortaya çıkar. Diğer intihal türü ise, biri var olmayan bir kaynağa atıfta bulunduğunda ortaya çıkan kaynağa dayalı intihaldir.

 

Doğrudan intihal durumunda, yazar başka bir kişinin eserlerini atıf ve tırnak işaretleri kullanmadan kelime kelime kopyalar. Kendi kendine intihal, birisi daha önce yayınlanmış çalışmalarını kullandığında ve son olarak ihmal, kasıtsız açıklama veya yanlışlıkla kazara intihal meydana geldiğinde ortaya çıkar.

Durum ne olursa olsun, intihal için mazeret yok. Olursa, takip eden bazı ciddi sonuçlar vardır. Okul ve toplum kolejlerinde, kurstan uzaklaştırılabilirsiniz. Makale de reddedilebilir ve tüm kursu tekrarlamak zorunda kalırsınız. Ayrıca başkasının işini kullandığınız için cezalandırılabilir veya para cezasına çarptırılabilirsiniz.

İntihal nedeniyle hapse giremeseniz de 50.000 dolara kadar büyük para cezaları ödeyebilirsiniz. Davalar ayrıca kabahatler olarak kabul edilir, bu da bir yıla kadar hapse atılabileceğiniz anlamına gelir. içeriğinizi yayınlamadan önce İntihali kontrol ederseniz daha iyi olur

İntihal denetleyicileri doğru mu?

İntihal yaptıktan sonra ne olacağını anlamak için yukarıdakileri okuduktan sonra, şimdi kendinize ne yapacağınızı sorduğunuzu biliyorum. Böyle bir durumda beladan kurtulmanın en doğru, kolay ve hızlı yollarından biri, Hırsızlık dedektörüaracı. Ancak bu araçlar çok doğru mu? İntihal aracı, intihal edilen kelimeleri tespit etmenize ve düzeltmenize gerçekten yardımcı olacak mı? Bu soru burada cevaplandı.

Gerçek şu ki, orada bu tür birçok araç var ve hepsi doğru değil. Yine de, bu İntihal aracını kullanmak akıllıca bir karardır. Araç son derece hassastır ve çalışmanızı internetteki milyarlarca benzer çalışmayla karşılaştırarak çalışır. İntihal denetleyicisi, aynı ve neredeyse aynı çalışmaları fark edecek ve sizi önceden bilgilendirecektir.

İntihal araçlarının% 100 doğru olmasını da beklemenize gerek yok. Böyle bir aracın gösterdiği şey, neredeyse aynı olan işler ve ifadeler ve aracın otomatik olarak özdeş ifadeler veya kelimeler olarak algıladığı diğerleridir. Bu, kontrol ettikten ve karşılaştırdıktan sonra nihai yargıya sahip olduğunuz anlamına gelir. İyi bir örnek, kelimelerin intihal olarak işaretlenmesi ve size başka bir yazarın daha önce alıntılanmış sözlerini gösteren bir tırnak işareti bulunmasıdır.

Daha doğru sonuçlar elde etmek için sonuçları yüzde olarak gösteren İntihal denetleyicileri kullanmanız gerekir. Bu, bilinen kaynaklardan gelen tüm belgenin yüzdesidir. Ama en önemli şey yüzde değil; kelimelerin ve cümlelerin etik olarak kullanılıp kullanılmadığıdır.

Makalenizde İntihali ne zaman kontrol etmelisiniz?

İntihal olup olmadığını kontrol ettiğinizde, bunu nasıl yaptığınız kadar önemlidir. İntihal olup olmadığını ne zaman kontrol etmeniz gerektiğine başlamadan önce, bunun hakkında nasıl gidebileceğiniz hakkında konuşalım. Böyle bir yol, İntihal denetleyicisi aracının kullanılmasıdır. Diğer yol ise yazarken özellikle dikkatli olmaktır.

İntihali ne zaman kontrol edebilirsiniz? Ne yazık ki, soruyu doğru bir şekilde cevaplayabilecek tek bir cevap yok. Yapılacak en iyi şey, düzeltmeden önce kağıdı kontrol etmek ve işi tamamladıktan sonra tekrar kontrol etmektir. İnsanların yaptığı bir hata, işi tamamladıktan sonra intihal olup olmadığını kontrol etmektir. Gerçek şu ki, intihal almanın yollarından biri metni düzenlerken. Bu yüzden düzenlemeden önce ve sonra kontrol edin.

Diğer yazarlar, metin neredeyse çözüldükten sonra intihal olup olmadığını kontrol etmeyi seçerler. Genellikle birkaç düzenleme turundan sonra kontrol ederler. Bunun nedeni, intihali tespit etmek için büyük bir şans olan yapıya ve çoğu metne zaten sahip olmanızdır.

 

Böyle bir eylemde iyi olan şey, bu noktada sorunlar tespit edilirse, onlarla başa çıkmak için zaten yeterli zamanınız olmasıdır. Bu noktada intihal ile uğraşmak düzenlemenin bir parçası haline gelir. Ayrıca, son taslağı teslim etmeden önce kontrol etmek için iyi bir intihal aracı kullanmak da çok zorunludur. Size huzur verir ve bu noktada sürprizleri ortadan kaldırır.

İntihal olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim?

İntihal olup olmadığını kontrol etmeye karar verdiğinizde, değerlendirmeniz gereken bazı temel faktörler vardır. Bazı intihal denetçilerinde, kontrol etmek istediğiniz kelime miktarına ve istediğiniz rapor türüne bağlı olarak hizmetlerini fiyatlandırırlar. Diğer faktörler arasında metinlerde tırnak işaretlerinin kullanılması ve kredilerin uygun şekilde yerleştirilmesi yer alır.

İntihali ücretsiz olarak kontrol etmek istiyorsanız, siteye gidin ve içeriğinizi sağlanan alana kopyalayıp yapıştırın. Sadece kelime sayısı içinde olduğunuzdan emin olun. Ücretli bir plan seçiyorsanız, deneme süresini akıllıca kullandığınızdan emin olun. Bu şekilde, hizmetler için ödeme yapıp yapmamanız konusunda daha iyi kararlar alacaksınız. Plagiarismdetectors.com öğretmenlerin, öğrencilerin ve yazarların içeriklerini benzersizlik açısından milyonlarca kaynağa karşı kontrol edebilecekleri sitelerden biridir. Ek olarak, araç size intihal düzeyini yüzde olarak gösteren ve intihal edilen metinleri vurgulayan en ayrıntılı raporları sunar.

Profesöre göndermeden önce intihali kontrol etmeli miyim?

Bu açıktır, çünkü kağıdınızı gönderdikten bir veya iki hafta sonra sürpriz yapmak istemediğinizden eminim. Ayrıca, çalışmanızın% 100 benzersiz olduğunu bilerek gönül rahatlığına ihtiyacınız var. Öğrencilerin yaptığı bir hata, eğitmenin intihal olup olmadığını kontrol etmek için zamanının olmadığını varsaymaktır. Eğitmeniniz birden fazla taslağın gönderilmesini soruyorsa, göndermeden önce her şeyi ve taslakları kontrol ettiğinizden emin olun. Gerçek şu ki, okullar intihali çok ciddiye alıyor.

Göndermeden önce içeriğinizi intihal açısından kontrol etmeli misiniz?

Bu soruyu cevaplamak için Google’ın kendi yerleşik İntihal denetleyicisine sahip olduğunu belirtmeliyim. Bu, insanların çevrimiçi yayınladığı tüm içeriği kontrol eder. Bu, çalışmanızın Google’ın kabul etmesi için benzersiz olması gerektiğini gösterir. Web içeriği diğerinden kopyalandığında, Google’ın içeriğinizi aşağı çekmesi veya iki gönderiden birinin gösterilmemesi ihtimali vardır.

İyi bir intihal denetleyicisi nedir?

Büyük bir dezavantaj, tüm intihal denetçilerinin doğru olmamasıdır. Bazıları, premium hesaplarına abone olduktan sonra bile endişelenecek çok şey bırakacak. Bu, iyi bir intihal dedektörünü araştırmak ve seçmek için zaman ve enerji harcamanın zorunlu olduğunu göstermektedir. İyi bir intihal detektörü aşağıdaki niteliklere sahip olmalıdır.

 

 

Bir intihal tespit aracı yanlış pozitifleri bildirmemelidir
Kullanımı kolay olmalı
Sonuçları yüzde olarak göster
Yerleşik alıntı seçenekleri
Ödemeniz gerekiyorsa ücretsiz denemeler
Bilimsel veritabanlarına erişimi olmalıdır
Size net bir intihal raporu verin
Araç, içeriğiniz için güvenli ve güvenli olmalıdır
Ücretsiz kayıt

İntihal denetleyicisi, her gün daha fazla sayıda kelimeyi kontrol etme fırsatı ile kayıt olmakta özgür olmalıdır. Bu açıktır çünkü serbest modda kontrol etmeniz gereken sınırlı sayıda kelimeniz ve yapmanız gereken sınırlı sayıda etkinliğiniz vardır.

Kullanımı kolay denetleyici

Kontrolörün İntihali Kontrol etmek için kullanıcı dostu bir arayüzle kullanımı kolaydır. Siteyi açmanız ve metninizi veya bağlantınızı sağlanan alanlara kopyalayıp yapıştırmanız yeterlidir. Bundan sonra, yalnızca kontrol Düğmesine basmanız gerekir. Denetleyici, şüpheli bir şekilde kopyalanan metnin bir yüzdesini size sağlayacaktır.

LSM ve LMS

Aramanız gereken diğer şey, özellikle sınıf çalışması için bir intihal denetleyicisi istiyorsanız, Moodle eklentisidir. Buradaki denetçilerin çoğu en üst düzeyde güvenlik sağlamaz, ancak lsm’ye gömülü intihal tespit hizmetine gidebilirsiniz. Bazıları Moodle ile çalışıyor ancak intihal denetleyicisinin lms’ler için entegre olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz.

 

 

 

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.