Orbit Haber

Pakistan’da ölümcül TikTok faciası: Video çekeyim derken yüksekten düşüp öldü!

Pakistan’da ölümcül TikTok faciası: Video çekeyim derken yüksekten düşüp öldü!
05 Kasım 2022 - 0:03

Pakistanlı TikTokers, 11 Ağustos 2020’de Karaçi’deki bir parkta skeçlerini çekiyor. Pakistan’da ölümcül TikTok faciası: Video çekeyim derken yüksekten düşüp öldü!

11 Pakistanlı öldü!

Orbit – Aralık 2019’dan bu yana TikTok videoları çekerken en az 11 Pakistanlı öldü ve altı kişi de yaralandı.
19 yaşındaki Hamidullah, arkadaşları tarafından filme çekilirken kendini vurmuş gibi yaparak öldürüldü. Sahte bir intihar dublöründe kendini vuran Pakistanlı bir gencin ölümü, hem yetkililer hem de sosyal medya platformunun harekete geçme sözü vermesiyle birlikte video uygulaması TikTok ile ilgili kazalara dikkat çekti. Salı günü, kuzeybatı Swat Vadisi’nden 19 yaşındaki Hamidullah Khan, arkadaşları tarafından kaydedilen bir TikTok videosu için kendini çeker gibi yaptığı için öldürüldü. TikTok’ta 8.000’den fazla takipçisi vardı ve 600’e yakın klip yayınladı. Polis, silahın dolu olmadığını düşünerek kurşun sıktığı için ölümünün bir kaza olduğunu doğruladı.

Aralık 2019’dan bu yana, çoğu genç olan en az 11 kişi TikTok videoları yapma girişimleri korkunç bir şekilde yanlış gittikten sonra öldü

Polis Müfettiş Yardımcısı Bacha Hazrat Cuma günü Arab News’e verdiği demeçte, “İlk soruşturma, bunun tamamen bir kaza olduğunu ve arkadaşlarının herhangi bir kötü niyet bulunmadığını doğruladı.” Pakistanlı TikTok kullanıcılarının içerik adına hayatlarını kaybettiği ilk olay değil. Aralık 2019’dan bu yana, çoğu genç olan en az 11 kişi TikTok videoları yapma girişimleri korkunç bir şekilde yanlış gittikten sonra öldü ve altı kişi de yaralandı. Bazıları çatılardan düşmüş, yanlışlıkla kendilerini vurmuş veya tren çarpmıştı. Bilgi Teknolojisi ve Telekomünikasyon Bakanı Syed Aminul Haque, Çin video platformu ve Pakistanlı yetkililerin benzer olayları önlemek için alınacak önlemleri görüşmek zorunda kalacaklarını söyledi.

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com