Mısır Kızıldeniz’de köpekbalığı saldırısı: Köpekbalığı Rus Turisti yedi!

Mısır’ın Kızıldeniz tatil beldesi açıklarında köpekbalığı tarafından parçalanan Rus adam öldü. Mısır Kızıldeniz’de köpekbalığı saldırısı: Köpekbalığı Rus Turisti yedi!

köpekbalığı tarafından parçalanan bir Rus adamın öldüğü

Orbit – Yetkililer, Hurgada yakınlarında kaplan köpekbalığı tarafından saldırıya uğrayan adamın ardından 46 millik kıyı şeridini kapattı. Mısırlı ve Rus yetkililer, Mısır’ın Kızıldeniz tatil beldelerinden birinde köpekbalığı tarafından parçalanan bir Rus adamın öldüğünü söyledi.

Pazar gününe kadar yasak kalacak

Mısır çevre bakanlığı, adamın Perşembe günü Hurghada şehri yakınlarındaki sularda bir kaplan köpekbalığının saldırısına uğradıktan sonra öldüğünü söyledi. Yetkililer kıyı şeridinin 46 millik (74 km) bir bölümünü kapatarak Pazar gününe kadar yasak kalacağını duyurdu.

Köpekbalığını yakaladığını ve nadir görülen saldırı

Bakanlık daha sonra köpekbalığını yakaladığını ve nadir görülen saldırının nedenlerini belirlemek için onu bir laboratuvarda incelediğini söyledi.

Hurgada’daki Rus konsolosluğu

Hurgada’daki Rus konsolosluğu, şahsın Rus vatandaşı olduğunu tespit etti ancak adını vermedi. Rusya’nın Tass devlet haber ajansı, öldürülen kişinin 1999 doğumlu, tam zamanlı olarak Mısır’da yaşayan ve turist olmayan bir Rus olduğunu söyledi.

Köpekbalığı tarafından defalarca saldırıya uğradı

Saldırıyla ilgili olduğu iddia edilen, internette dolaşan bir video, bir adamın suda çırpınmadan önce etrafında dönen bir köpekbalığı tarafından defalarca saldırıya uğradığını ve ardından su altında sürüklendiğini gösteriyor.

Zamanında ulaşamadı

Saldırıdan hemen sonra olay yerine gelen bir dalgıç, yakındaki bir otelden bir cankurtaran tarafından alarm verilmesi üzerine insanların yardıma koştuğunu, ancak kendisine zamanında ulaşamadığını söyledi.

Rus turistleri sudayken dikkatli olmaya

Konsolosluk, resmi kanalı Telegram mesajlaşma uygulamasında yaptığı açıklamada, Rus turistleri sudayken dikkatli olmaya ve yerel makamlar tarafından konulan yüzme yasaklarına harfiyen uymaya çağırdı.

Hurgada’daki köpekbalığı saldırıları

Kızıldeniz kıyı bölgelerinde köpekbalığı saldırıları nadirdir. Ancak 2022’de, Hurgada’daki köpekbalığı saldırılarında günler içinde biri Avusturyalı diğeri Rumen olmak üzere iki kadın öldürüldü.

Hurghada, Mısır’daki Sahl Hasheesh Kızıldeniz tatil beldesinin bir plajı

Turistler, Hurghada, Mısır’daki Sahl Hasheesh Kızıldeniz tatil beldesinin bir plajının yakınında şnorkelle yüzüyor

Mısır’ın Hurgada ve Şarm El-Şeyh gibi Kızıldeniz tatil beldeleri

Mısır’ın Hurgada ve Şarm El-Şeyh gibi Kızıldeniz tatil beldeleri, ülkenin en ünlü sahil yerlerinden bazılarına sahiptir ve Avrupalı ​​turistler arasında popülerdir. Dalgıçlar, zengin ve renkli bir deniz yaşamı sunan, kıyının hemen açıklarındaki mercan resiflerinin dik inişlerinden etkilenir.

siyasi istikrarsızlık, koronavirüs pandemisi

Mısır, son yıllarda yıllarca süren siyasi istikrarsızlık, koronavirüs pandemisi ve Ukrayna’daki savaştan zarar gören hayati turizm sektörünü canlandırmaya çalıştı.

Uluslararası Köpekbalığı Saldırı Dosyası

Kaplan köpekbalıkları, tropikal ve ılıman sularda yaşayan büyük türlerdir. İnsanlara yönelik sebepsiz saldırılar için Uluslararası Köpekbalığı Saldırı Dosyası tarafından en çok alıntı yapılan köpekbalıkları arasındadırlar .

1 Yorum

  1. Allâhümme âfinâ emr i ber-aks olup gemiye bir rahne isâbet ederse bir cân halâs olmak mümkin değildir. Bu deryâ suyu bir sâ‘atde âdemin etin yeyüp delik delik eder. Ve kırıç balığı derler, bir mel‘ûn balık vardır, âdemi lop incîri gibi yudar. Be-kavl i müverrihîn i Arab bu mezkûr balık bu deryâ içre Hazret i Mûsâ asrında Fir‘avn, Kolundur boğa¬zında bu deryâ içre Fir‘avn gark olalı hâsıl oldu, derler. Bir mehîb ü azîm [Y 370b] balıkdır. Eğer bu balık vartasından halâs olup bu bahrin iki cânibine çıksan, Arab, Urbân ı uryân evlâdu\′n-na-sârâ deyü emân vermeyüp âdemi katl ederler. Eğer Araba râst gelmesen uryân şiddet i hârdan biryân olursun. Bundan halâs olsan âbâdân ol¬maduğından cî‘an helâk olursun. Allâhümme âfinâ. Mısra‘: Evliyâ Çelebi b. Derviş Mehemmed Zıllî, Evliya Çelebi Seyahatnâmesi, 9, haz. Yücel Dağlı, Seyit Ali Kahraman ve Robert Dankoff (İstanbul: Yapı Kredi Yayınları, 2005), 402.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.