Orbit Haber

İstanbul’da yasadışı bildiri dağıtanlara terör gözaltısı!

İstanbul’da yasadışı bildiri dağıtanlara terör gözaltısı!
05 Kasım 2022 - 16:47

İstanbul’un çeşitli ilçelerinde haftasonu Pazar günü izinsiz düzenleyecekleri bir eylem için vatandaşlara terör örgütü propagandası yaparak yasadışı bildiri dağıtan 8 şahıs yakalandı. 3’ü HDP’nin ilçe başkanı çıktı. İstanbul’da yasadışı bildiri dağıtanlara terör gözaltısı!

İzinsiz eyleme yasadışı bildiri

 Orbit – İstanbul Fatih, Bahçelievler ve Sultangazi’de önceki gün ve dün 8 kişilik bir grup, izinsiz olarak Pazar günü düzenlenecek olan eylem için vatandaşlara bildiri dağıtmaya başladı. Sokaklarda, “polis bizi engelliyor, barikatlar kaldırılsın, hareketimiz engellenemez” ifadeleriyle vatandaşları provoke etmeye çalışıldığı ve terör örgütü propagandası yapılması üzerine çok sayıda vatandaş polis ekiplerine ihbarda bulundu.

  Terör örgütü propagandasına geçit yok

İhbarı değerlendiren İstanbul Emniyeti Z.A., S.İ., F.Ç., İ.Y., M.D., Z.İ., M.Ş., M.K. olduğu tespit ettiği şahısları gözaltına aldı. Yapılan incelemelerde yakalanan şahıslardan, Z.İ., S.İ. ve F.Ç.’nin HDP ilçe başkanı oldukları ortaya çıktı. Emniyete götürülen 8 şahsa, “2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa Muhalefet” ve “Terör Örgütünün Propagandasını Yapmak” suçlarından adli işlem yapıldı.

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com