Gönül Dağı dizisinde Bozkırda yaşayanlara büyük ayıp!

TRT 1 Ekranlarında Reyting rekorları kıran Bozkır dizisi Gönül Dağı’nda bozkırda doğup, doğduğu yeri terk etmeyenler başarısız olarak gösterildi. Gönül Dağı dizisinde Bozkırda yaşayanlara büyük ayıp!

Diyalog neden yanlış?

Orbit – İnsanlar zaten her nerede yaşıyorsa, oraya karşı negatif. Herkes başka yerlerdekini mutlu sanıyor. Böyle bir cümle tepki çekti. Şu anda bu cümle yüzünden belki de binlerce kişi doğduğu yerde büyüdüğü için kendini başarısız hissediyor. Ülkemizin en büyük sorunlarından biri büyükşehirlerdeki yığılma iken, tarım ve hayvancılık mesleğinin ayıplanması iken, Çobana kız verilmez, kızlar çiftçilerle evlenmezken, Çiftçi babalar çocuklarını çiftçilik mesleğine yönlendirmez, özellikle çocukları çiftçi olmasın diye uğraşırlarken diziler algıyı terse çebirmek için büyük fırsat iken yapılan hatalı olarak görüldü.

Bu söylem son derece yanlış oldu

Bozkırda geçen bu dizide bir tane bile buğday üretip para kazanan adam yok. 66 plakalı 80 model arabalardan başka Yozgat’a dair hiçbir şey de yok. Hazır reyting rekorları kırarken tarım bakanını bile isyan ettiren çiftçinin ayıplanması algısını kırabilecek bir imkana sahipken, köyünde yetişenlere başarısız denmesi çok gücendirici.

 

Tarım Bakanı Kirişçi ne demişti?

Tarım Bakanı Vahit Kirişçi, çiftçilerin çobanlığı, çiftçiliği ve hayvancılığı kendi çocuklarına layık görmediğini belirterek, bunun son derece yanlış olduğunu tam da Yozgat’ta dile getirmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika