Orbit Haber

Elon Musk Twitter’ı almak için yeniden mektup yazdı: İşte Elon Musk’ın mektubu!

Elon Musk Twitter’ı almak için yeniden mektup yazdı: İşte Elon Musk’ın mektubu!
05 Ekim 2022 - 15:39

Elon Musk Mayıs ayında twitter’ı alma girişiminden vazgeçmişti. Elon Musk’ın twitter aşkı yeniden depreşti. Bir mektup yazarak, twitter’ı 44 Milyar dolar ödeyerek satın almak istediğini ifade etti. Elon Musk Twitter’ı almak için yeniden mektup yazdı: İşte Elon Musk’ın mektubu!

Elon Musk’ın Twitter’ı Vahşi Bir Yolculuk Olacak

Şirketi satın alma anlaşması geri döndü. İşte Musk’ın kontrolünde olan Twitter hakkında, eğer gerçekleşirse, o altı tahmin.

Twitter’ı 44 milyar dolara satın alma anlaşması

Aylar önce Twitter’ı 44 milyar dolara satın alma anlaşmasından vazgeçmeye çalışan Elon Musk, şimdi şirketi satın almaya hazır görünüyor. Pazartesi gecesi Twitter’a yazdığı sürpriz bir mektupta , Bay Musk, Silikon Vadisi tarihindeki en dramatik hukuk davalarından birine olası bir son vermek için Twitter’ı başlangıçta önerdiği fiyatla – hisse başına 54.20 $ – özel almayı teklif etti.

Anlaşma hala bozulabilir

Anlaşmanın hala bozulabileceğini belirtmekte fayda var – Bay Musk, ünlü olarak 11. saatte ruh hali değişimlerine maruz kalıyor – ancak şu anki en olası sonuç, dünyanın en zengin adamının aslında, muhtemelen bu hafta içinde Twitter’ın yeni sahibi olması.  Bay Musk’ın Twitter’ı alması halinde ne yapacağı hakkında çok şey bilinmiyor. Kararsız milyarder, şirket ve ürünleriyle ilgili planları hakkında yalnızca en belirsiz kamuoyu açıklamalarını yaptı.

kısmen uzayan yasal savaş

Ama artık biliyoruz ki, kısmen uzayan yasal savaşın bir parçası olarak yayınlanan çok sayıda kısa mesaj sayesinde, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Ve anlaşma gerçekten kapanırsa, kendime güvendiğimi hissettiğim en az altı tahmin var. Twitter’ın CEO’su Parag Agrawal’ı kovmakla başlayarak evi temizleyecek. Bay Musk ile arkadaşları ve iş ortakları arasında geçen hafta, hukuk savaşının bir parçası olarak, ilgi çekici bir dizi kısa mesaj ortaya çıktı. Onlarda Bay Musk, Twitter’ın mevcut liderliğinden – özellikle geçen yıl Jack Dorsey’den devralan CEO Parag Agrawal’dan – mutsuz olduğunu açıkça belirtti.

“Twitter ölüyor mu?”

Metinler, Bay Agrawal’ın başlangıçta Bay Musk ile yapıcı bir şekilde çalışmaya çalıştığını ve ikisinin Mart ayında San Jose, Kaliforniya yakınlarında dostça bir akşam yemeği yediklerini ortaya koydu. Ama adamlar sonunda çatıştı. Bay Agrawal, bir noktada, Bay Musk’a kısa mesaj yoluyla “Twitter ölüyor mu?” gibi şeyleri tweetleme alışkanlığının olduğunu söyledi. “Twitter’ı daha iyi hale getirmeme yardım etmiyordu.”

“Bu hafta ne yaptın?” Bay Musk karşılık verdi. “Bu zaman kaybı.”

Bay Musk’ın metinlerini okumaktan , Twitter’ın liderliğinin zayıf ve etkisiz olduğuna ve şirket için vizyonunu gerçekleştirme yeteneğinden yoksun olduğuna inandığı açık. Bay Agrawal, anlaşma tamamlandıktan sonra hemen istifa etmezse, Bay Musk’ın 1. Günde onu kovmasını ve yerine kendisini ya da yakın bir müttefikini atamasını beklerdim. Bay Musk ayrıca diğer Twitter yöneticilerinden hoşnutsuzluğunu dile getirdi ve şirketin üst düzey liderliğinin çoğunu veya tamamını temizlemeden ve kendi sadık adamlarını kurmadan Bay Agrawal’ı nasıl kovabileceğini görmek zor.

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com